Boyun Ağrısı için Isı Bandı

Boyun ağrısı hakkında bilgi edinin

Stres, gerginlik ve hatalı duruştan kaynaklanabilen boyun ağrısı yaşla birlikte kişiyi daha çok etkiler. Boyun ağrısının nedenleri ve ağrıyı hafifletmenin yolları hakkında bilgi edinin.

VoltaPatch'i Keşfedin

Boyun ağrısının belirtileri

Boynunuzdaki sertleşme veya kulunç omuzlara, üst sırt bölgesine veya kollara yayılan ağrıya yol açar.

Boyun ağrısı boyun sinirlerinin sıkışmasıyla ilişkilendirilebilir; bu sıkışma ellerinizde ve kollarınızda uyuşukluk, güçsüzlük veya karıncalanma hissine yol açar.

01

Boyun ağrısına kas gerginliği ve spazmlar ile baş ağrısı da eşlik edebilir.

02

Kemiklerin birbirine sürtünmesi veya ligamentlerin kemiğe sürtünmesi nedeniyle başınızı hareket ettirdiğinizde ses gelebilir veya acı hissedebilirsiniz.

03

Boyun ağrısı sizi nasıl etkiler?

Boyun ağrısı başınızı çevirme veya hiçbir ağrı duymadan alışveriş poşetlerini taşıma gibi en basit hareketleri bile yerine getirmenizi önleyerek gerçek bir ağrı haline gelebilir.

VoltaPatch'i Keşfedin

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Uyandığınızda boynunuzun bir tarafa döndüğünü ve bu pozisyonda kilitlenmiş olduğunu fark ederseniz, bunun nedeni 'boyun tutulması' olabilir. Bu boyun kaslarınızın zarar görmüş olduğuna işaret eder. Kötü duruş veya uyurken yetersiz desteğe bağlı olabilir. Genellikle sadece 24-48 saat sürer ancak tam anlamıyla iyileşme bir haftayı bulabilir.*

İnsanların %77'si boyun ağrısı çekmektedir.**

* Boyun ağrısı ve tutulması - NHS Choices. 2016. [ONLINE] İlgili bilgiye şu linkte erişebilirsiniz: http://www.nhs.uk/Conditions/neck-pain/Pages/Introduction.aspx. [Erişim tarihi 18 Nisan 2016].
** GSK Global Ağrı İndeks Araştırması 2014 – tam rapor, sf. 47

Boynumuz neden ağrır?

Boyun ağrısının sakatlanmalardan eklem problemlerine kadar pek çok sebebi vardır; ağrının nedeni stres, gerginlik veya kötü duruş da olabilir. Oldukça yaygın olarak görülen bir sorundur, buna karşın yaşlandıkça daha fazla boyun ağrısı çekeriz.

Oturma Şekli

Duruşunuza dikkat edin

Boyun ağrısının en yaygın nedenlerinden biri kötü duruş ile ilişkilendirilen kas gerginliği veya zorlanmasıdır. Televizyon izlerken veya bilgisayar kullanırkenki duruşunuz, rahat olmayan bir pozisyonda uyuma veya boynunuzu ani bir şekilde döndürürme boyun ağrısına neden olabilir. Boyun kaslarındaki gerginliğin bir diğer nedeni strestir.

Boyun Ağrıları

Kazalar ve anatomik nedenler

Boyun ağrısı arabada arkanızdan başka bir araç çarptığında boynunuzun incinip, ileriye ve geriye doğru sarsılmasından da kaynaklanabilir. Bir diğer nedeni, boyun içerisindeki eklemlerin yetersiz hizalanması gibi boyun yapısındaki anomalidir (servikal disfonksiyon). Her iki durumda da mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Uzman önerisi

Boyun ağrısı nadiren ciddi bir soruna işaret etmektedir ve genellikle basit yöntemlerle iyileşebilmektedir. Ağrının şiddetlenmesini önlemek için ısı bantlarından faydalanabilir, hareketi artıracak hafif boyun egzersizleri yapabilir ve duruşunuzu düzeltebilirsiniz. Bununla birlikte, ağrınıza uyuşukluk, el ve kollarınızda kuvvet kaybı veya omuz ya da kolunuzda zonklama tarzında ağrı eşlik ediyorsa, bu durumda doktorunuza danışmanız önerilir.

Özgürlük

Boyun ağrısının temel nedenleri

Televizyon seyrederken veya bilgisayar kullanırken kötü duruş
Rahat olmayan bir şekilde uyuma
Boynunuzu aşırı şekilde döndürme veya çevirme
Strese bağlı gerginlik

VoltaPatch Isı Bandı

VoltaPatch Isı Bandı'nın nasıl etki ettiğini öğrenin!

VoltaPatch Isı Bandı

Daha fazla bilgi edinin

İnflamasyon (enflamasyon) nedir?

İnflamasyona (enflamasyon) neden olan tüm süreçleri, nedenini ve vücudumuzdaki ağrı hissini nasıl etkilediğini öğrenin.

Devamını oku

Ağrı çeşitleri nelerdir?

Yaşayabileceğiniz farklı ağrı türleri ve ağrıya neden olan faktörler hakkında detaylı bilgi edinin.

Devamını oku

Sırt ve Bel ağrısını hafifletebilecek hareketler

Bel ve Sırt ağrısını hafifletmenin en iyi yolu hareket etmektir. İşte size aktif kalmanızı sağlayacak birkaç ipucu!

* Global Ağrı İndeksi Özet Raporu 2014. www.global-pain-index.com adresinden ulaşabilirsiniz. Son erişim tarihi: 20 Nisan 2016

Devamını oku
Sırt Ağrısı Yüzdesi Sırt Ağrısı Yüzdesi